Trudne pytania do resortu skarbu

Mira Wszelaka
opublikowano: 22-03-2005, 00:00

Jacek Socha, minister skarbu, znów jest atakowany przez polityków. Kazimierz Marcinkiewicz (PiS), szef sejmowej komisji skarbu, zapowiada, że jeszcze dziś wyśle do niego pismo z prośbą o pilne wyjaśnienie sytuacji w Enerdze, pomorskim dystrybutorze energii. Problem dotyczy obsady stanowisk przez członków SLD. Jak pisała „GW”, do zarządu państwowej firmy wszedł Aleksander Żubrys, wiceszef pomorskiego SLD. Kazimierz Marcinkiewicz chce sprawę Energi włączyć do obad komisji.

— W spółce źle się dzieje. Wszystkim zarzadza baronessa Małgorzata Ostrowska, szefowa pomorskiego SLD (była wiceminister skarbu — przyp. red.), a osobą, która próbowała to kontrolować, był Dariusz Marzec, wiceminister skarbu. Jego nagłe odwołanie daje dużo do myślenia — twierdzi Kazimierz Marcinkiewicz.

Inaczej sprawę opisuje Małgorzata Ostrowska.

— Jest to konsekwencja poczynań byłego wiceministra (który wyrzucił Aleksandra Żubrysa — przyp. red.). Pan Żubrys został powołany do zarządu do czasu rozstrzygnięcia konkursu. Innego kandydata o odpowiednich kwalifikacjach na ten miesiąc nie było — mówi Małgorzata Ostrowska.

Kazimierz Marcinkiewicz jest zaskoczony działaniami MSP.

— Nie rozumiem ostatnich ruchów Jacka Sochy. Wielce podejrzana jest szybka chęć upublicznienia PGNiG, mimo że spółka nie jest jeszcze na to gotowa — zaznacza Marcinkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mira Wszelaka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trudne pytania do resortu skarbu