Czytasz dzięki

Trump bierze się za media społecznościowe

opublikowano: 28-05-2020, 15:35

Prezydent Donald Trump ma wydać polecenie przeglądu prawa, które dotychczas chroniło Twittera, Facebooka i Google od odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników ich serwisów społecznościowych, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła i projekt zarządzenia wykonawczego.

W środę Trump zagroził zwiększeniem regulacji, a nawet zamknięciem mediów społecznościowych po tym jak Twitter zasugerował użytkownikom przy jego wpisie, aby sprawdzili prawdziwość zawartych w nim twierdzeń. Prezydent USA oskarżył media społecznościowe o polityczną stronniczość i uciszanie konserwatywnych głosów.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

W zarządzeniu wykonawczym prezydent ma wezwać Federalną Komisję Komunikacji (FCC) do przedstawienia propozycji wyjaśnienia regulacji wynikającej z federalnego prawa wyłączającego w dużym stopniu platformy internetowej od odpowiedzialności prawnej za materiał publikowany przez ich użytkowników. Taka zmiana mogłaby oznaczać dla nich zagrożenie większą liczbą procesów, pisze Reuters. Projekt zarządzenia przewiduje także ponowne uruchomienie mechanizmu pozwalającego obywatelom informować o przypadkach cenzurowania wypowiedzi w Internecie. Zarządzony przez prezydenta przegląd ma objąć także wydatki federalne na reklamę na internetowych platformach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane