Trump chce oddać kontrolę ruchu lotniczego firmie non profit

aktualizacja: 05-06-2017, 11:24

W poniedziałek Donald Trump skieruje do Kongresu propozycję oddania systemu kontroli ruchu lotniczego nad USA firmie non profit, poinformował Gary Cohn, główny doradca gospodarczy prezydenta USA.

Cohn podkreślił, że propozycja inicjuje realizację reform i inwestycji infrastrukturalnych zapowiadanych przez prezydenta, które mają mieć łączną wartość 1 bln USD. 

Poniedziałkowa propozycja prywatyzacji kontroli ruchu lotniczego bazuje w dużym stopniu na ubiegłorocznym projekcie Billa Shustera, zasiadającego w Izbie Reprezentantów z ramienia Republikanów. Jego procedowanie zostało zawieszone w związku z silnym sprzeciwem w Senacie i wśród niektórych prominentnych Republikanów z Izby Reprezentantów.

Cohn powiedział, że propozycja Trumpa przewiduje wprowadzenie nowej opłaty, która ma zastąpić dotychczasowe podatki od paliwa lotniczego i biletów lotniczych. Zwiększa także ochronę interesów małych portów lotniczych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Trump chce oddać kontrolę ruchu lotniczego firmie non profit