Trump: cło wzrośnie jeśli nie będzie spotkania z Xi Jinpingiem podczas G20

opublikowano: 11-06-2019, 06:28

Prezydent Donald Trump potwierdził, że cło na import z Chin wzrośnie jeśli prezydent tego kraju nie spotka się z nim podczas szczytu G20 w Japonii pod koniec czerwca.

Prezydent USA powiedział dziennikarzom, że może nałożyć 25 proc., „albo dużo większe” cło na import z Chin wartości 300 mld USD.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

- Nigdy wcześniej nie dostaliśmy nawet 10 centów od Chin, a teraz dostajemy od nich mnóstwo pieniędzy – powiedział Trump.

Wcześniej prezydent USA został podczas wywiadu dla CNBC zapytany, czy jeśli nie dojdzie do spotkania z prezydentem Chin podczas szczytu G20 cło zostanie podwyższone.

- Tak, zostanie – odpowiedział Trump. – Ale myślę, że on to zrobi i zaplanujemy spotkanie. Myślę, że zrobi to,  mam z nim świetną relację. To naprawdę niesamowity gość, świetny człowiek. Jest bardzo silny, bardzo inteligentny, ale on jest z Chin, a ja ze Stanów Zjednoczonych – dodał.

W maju rozpoczął się impas w negocjacjach USA z Chinami. Amerykanie zarzucili Chińczykom, że próbują renegocjować już ustalone kwestie.

- Chiny zawrą umowę, bo muszą to zrobić – powiedział Trump. – Chiny bardzo chcą umowy. Chcą jej bardziej niż ja, ale zobaczymy co się stanie – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy