Trump: decyzja o nowych cłach na import z Chin po szczycie G20

opublikowano: 07-06-2019, 09:21

Prezydent Donald Trump podejmie decyzję czy nałożyć cła na import z Chin wartości 300 mld USD po szczycie G20 pod koniec czerwca, informuje Reuters.

Szczyt G20 w Japonii, 28 i 29 czerwca, będzie pierwszą okazją do spotkania się prezydentów USA i Chin od poprzedniego szczytu największych gospodarek, który odbył się pod koniec 2018 roku w Argentynie. Donald Trump powiedział, że podejmie decyzję o cłach na import z Chin dopiero po spotkaniu z Xi.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

- Podejmę tą decyzję w okresie dwóch tygodniu po G20. Spotkam się z prezydentem Xi i zobaczę, co się stanie – powiedział Trump.

Spotkania prezydentów USA i Chin jeszcze oficjalnie nie ogłoszono. Zespoły negocjujące umowę handlową między dwoma największymi gospodarkami świata nie spotkały się od 10 maja. Wojna handlowa trwa od lipca ubiegłego roku.

- Jeśli Stany Zjednoczone umyślnie zdecydują o eskalacji napięcia, będziemy walczyć do końca – powiedział Gao Feng, rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu. – Chiny nie chcą prowadzić wojny handlowej, ale się jej nie obawiają. Jeśli Stany Zjednoczone umyślnie zdecydują o eskalacji napięć handlowych podejmiemy niezbędne przeciwdziałania i zdecydowanie będziemy bronić interesów Chin i ich obywateli – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy