Trump: decyzja o nowych cłach na import z Chin po szczycie G20

opublikowano: 07-06-2019, 09:21

Prezydent Donald Trump podejmie decyzję czy nałożyć cła na import z Chin wartości 300 mld USD po szczycie G20 pod koniec czerwca, informuje Reuters.

Szczyt G20 w Japonii, 28 i 29 czerwca, będzie pierwszą okazją do spotkania się prezydentów USA i Chin od poprzedniego szczytu największych gospodarek, który odbył się pod koniec 2018 roku w Argentynie. Donald Trump powiedział, że podejmie decyzję o cłach na import z Chin dopiero po spotkaniu z Xi.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

- Podejmę tą decyzję w okresie dwóch tygodniu po G20. Spotkam się z prezydentem Xi i zobaczę, co się stanie – powiedział Trump.

Spotkania prezydentów USA i Chin jeszcze oficjalnie nie ogłoszono. Zespoły negocjujące umowę handlową między dwoma największymi gospodarkami świata nie spotkały się od 10 maja. Wojna handlowa trwa od lipca ubiegłego roku.

- Jeśli Stany Zjednoczone umyślnie zdecydują o eskalacji napięcia, będziemy walczyć do końca – powiedział Gao Feng, rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu. – Chiny nie chcą prowadzić wojny handlowej, ale się jej nie obawiają. Jeśli Stany Zjednoczone umyślnie zdecydują o eskalacji napięć handlowych podejmiemy niezbędne przeciwdziałania i zdecydowanie będziemy bronić interesów Chin i ich obywateli – dodał.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy