Czytasz dzięki

Trump grozi wznowieniem zakazu używania TikToka

opublikowano: 21-09-2020, 16:37

Prezydent Donald Trump ostrzegł, że może przywrócić zakaz użytkowania TikToka w USA jeśli jego chiński właściciel utrzyma kontrolę nad aplikacją, donosi The Independent.

Trump zaakceptował przejęcie części TikToka przez Oracle i Walmart. Po publikacji sprzecznych komunikatów przez ByteDance i amerykańskie spółki pojawiły się jednak wątpliwości.

Donald Trump
fot. Bloomberg

Chińczycy ogłosili, że zatrzymają 80 proc. udziałów w TikTok Global, nowo stworzonej amerykańskiej spółce, która będzie miała większość biznesu aplikacji na świecie. ByteDance zaznaczył, że TikTok Global będzie jego spółką zależną.

Tymczasem Oracle i Walmart, które mają mieć po odpowiednio 12,5 proc. i 7,5 proc. udziałów w TikTok Global przekonywały, że większościowe udziały spółki znajdą się w amerykańskich rękach. Oracle zaznaczyło, że ByteDance nie będzie posiadało TikTok Global.

W reakcji na te informacje prezydent Donald Trump powiedział, że jego administracja nie zaakceptuje transakcji jeśli Oracle i Walmart nie będą miały całkowitej kontroli nad aplikacją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane