Trump „nie jest szczęśliwy” z powodu podwyżki stóp

opublikowano: 27-09-2018, 06:45

- Niestety właśnie podwyższyli trochę stopy procentowe, bo tak dobrze sobie radzimy. Nie jestem z tego powodu szczęśliwy – powiedział prezydent Donald Trump w reakcji na podwyższenie stóp przez Fed.

W środę FOMC zdecydował o podwyższeniu głównej stopy procentowej o 25 pkt. bazowych do 2,0-2,25 proc. Decyzja jest zgodna z oczekiwaniami.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

- Wolałbym raczej spłaty długów czy zrobienia innych rzeczy, stworzenia więcej miejsc pracy – dodał Trump na konferencji prasowej w Nowym Jorku.

Prezydent USA podkreślił, że za decyzją o podwyżce stóp przemawiała rosnąca siła amerykańskiej gospodarki i spadek bezrobocia. Dał do zrozumienia, że w jego ocenie były inne sposoby wykorzystania tej sytuacji.

- Martwi mnie fakt, że wydaje się iż podoba im się podwyższanie stóp. Możemy zrobić inne rzeczy z tymi pieniędzmi – powiedział Trump. 

Reuters zwraca uwagę, że odmienne podejście prezydenta USA do polityki monetarnej widać m.in. najnowszej książce Boba Woodwarda, opisującej kulisy Białego Domu.

- Po prostu uruchom maszyny, drukuj pieniądze – miał powiedzieć Trump do Gary’ego Cohna, ówczesnego szefa Narodowej Rady Ekonomicznej, podczas dyskusji dotyczącej zadłużenia USA. – Powinniśmy po prostu pożyczyć mnóstwo pieniędzy, trzymać je, a potem sprzedać, aby na nich zarobić – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu