Trump nie spodziewa się wiele po rozmowach z Chinami

opublikowano: 21-08-2018, 08:13

Prezydent Donald Trump nie spodziewa się dużego postępu w sprawie relacji handlowych z Chinami w wyniku mających się wkrótce odbyć rozmów, donosi Reuters.

W udzielonym agencji wywiadzie prezydent USA powiedział, że „nie ma ram czasowych” w sprawie zakończenia sporu handlowego z Chinami, który grozi obłożeniem cłami wzajemnego importu przez dwie największe gospodarki świata.

Zobacz więcej

Donald Trump

REUTERS_Kevin Lamarque_Forum

- Jestem jak oni. Mam długi horyzont czasowy – powiedział Reutersowi Trump.

Rozmowy średniego szczebla między USA i Chinami rozpoczynają się w tym tygodniu. Prezydent podkreślił, że „nie spodziewa się wiele” po spotkaniu negocjatorów obu stron. Podkreślił, że rozwiązanie sporu „potrwa jakiś czas, bo Chiny miały zbyt dobrze przez zbyt długi czas i stały się rozpieszczone”.

- Mieli do czynienia z ludźmi, którzy, mówiąc szczerze, nie wiedzieli, co robią, pozwalając abyśmy znaleźli się w tej sytuacji – powiedział Trump.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu