Trump nominuje Caina do Fed

opublikowano: 04-04-2019, 20:06

Prezydent Donald Trump zamierza nominować Hermana Caina do zarządu Rezerwy Federalnej, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Trump zamierza wkrótce ogłosić swoją nominację. Oprócz Caina chce powołać do zarządu Fed także Stephena Moore'a, swojego długoletniego zwolennika związanego z Heritage Foundation. Trump liczy na to, że Cain i Moore nie zawiodą go tak jak szef Fed Jerome Powell. Realizował on politykę podwyżek stóp pomimo głośnej krytyki prezydenta. W grudniu nieoficjalnie mówiło się, że Trump rozważa nawet usunięcie Powella ze stanowiska. 

Kiedy Cain starał się o nominację prezydencką Republikanów w 2012 roku opowiadał się za powrotem USA do standardu złota oraz liniową stawką podatku od sprzedaży, a także  dochodowego od firm i osób na poziomie 9 proc. W grudniu 2017 roku deklarował poparcie dla podwyżek stóp procentowych.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA