Trump nominuje Caina do Fed

opublikowano: 04-04-2019, 20:06

Prezydent Donald Trump zamierza nominować Hermana Caina do zarządu Rezerwy Federalnej, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Trump zamierza wkrótce ogłosić swoją nominację. Oprócz Caina chce powołać do zarządu Fed także Stephena Moore'a, swojego długoletniego zwolennika związanego z Heritage Foundation. Trump liczy na to, że Cain i Moore nie zawiodą go tak jak szef Fed Jerome Powell. Realizował on politykę podwyżek stóp pomimo głośnej krytyki prezydenta. W grudniu nieoficjalnie mówiło się, że Trump rozważa nawet usunięcie Powella ze stanowiska. 

Kiedy Cain starał się o nominację prezydencką Republikanów w 2012 roku opowiadał się za powrotem USA do standardu złota oraz liniową stawką podatku od sprzedaży, a także  dochodowego od firm i osób na poziomie 9 proc. W grudniu 2017 roku deklarował poparcie dla podwyżek stóp procentowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA