Trump obiecał 'wszelkie dostępne środki' dla Florydy

PAP
opublikowano: 10-09-2017, 19:55
aktualizacja: 10-09-2017, 19:56

Donald Trump jest w stałym kontakcie z Rickiem Scottem, gubernatorem Florydy, zaatakowanej w niedzielę przez huragan Irma. W telewizji ABC Scott podkreślił, że prezydent zaoferował "wszelkie dostępne środki" rządu federalnego dla Florydy.

Gubernator zwrócił się do prezydenta z prośbą o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej w tym stanie. Wcześniej w niedzielę Trump ogłosił stan klęski żywiołowej w Portoryko oraz zwiększył federalne fundusze dla Wysp Dziewiczych spustoszonych przez Irmę.

Biały Dom poinformował też, że prezydent USA otrzymuje "kompleksowe" aktualne informacje dotyczące huraganu.

Prezydent rozmawiał na temat huraganu Irma w niedzielę z gubernatorami stanów Alabama, Georgia, Karolina Południowa i Tennessee. Irma może dotrzeć do wszystkich tych czterech stanów.

Trump z wiceprezydentem Mike'iem Pence'em i kilkoma członkami swego gabinetu uczestniczył w briefingu w Camp David - prezydenckiej rezydencji, w której monitorował przez weekend sytuację.

Pence wraz z kilkoma ministrami planuje w niedzielę złożyć wizytę w FEMA (Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego).

Dyrektor FEMA Brock Long oświadczył, że jest w stałym kontakcie z Białym Domem i ministerstwem bezpieczeństwa krajowego.

W niedzielę rano czasu lokalnego huragan Irma dotarł do Florydy.

Władze Florydy i prezydent USA Donald Trump wezwali ludność stanu, aby ewakuowała się z najbardziej zagrożonych terenów, zwłaszcza w zachodniej i południowej części stanu, i skorzystała ze schronień oraz innych bezpiecznych miejsc przygotowanych przez władze.

Gubernator Florydy postawił w stan gotowości w związku z huraganem 7 000 członków Gwardii Narodowej i 30 000 policjantów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu