Trump ogłosił dymisję głównego doradcy ekonomicznego

  • PAP
opublikowano: 03-06-2019, 08:20

Prezydent Donald Trump ogłosił w niedzielę na Twitterze, że przewodniczący Rady Doradców Ekonomicznych Białego Domu Kevin Hassett "wkrótce" odejdze ze swojego stanowiska. Nie podał przyczyn tej dymisji.

"Kevin Hassett, który wykonał taką wspaniałą pracę dla mnie i dla administracji, wkrótce odejdzie. Jego bardzo utalentowany następca będzie ujawniony jak tylko powrócę do USA" - napisał Trump na Twitterze na pokładzie prezydenckiego samolotu Air Force One w drodze do Europy.

W innym tweecie prezydent podziękował Hasettowi za jego pracę i nazwał go "prawdziwym przyjacielem". Nie podał jednak żadnych wskazówek kto mógłby zostać jego następcą ani przyczyn dymisji.

Hassett jest kolejnym wysokiej rangi funkcjonariuszem Białego Domu, lub członkiem gabinetu, który odchodzi z administracji od czasu objęcia stanowiska prezydenta przez Trumpa w styczniu 2017 r.

Przed objęciem posady w Białym Domu Hassett był pracownikiem naukowym specjalizującym się w polityce fiskalnej w konserwatywnym American Enterprise Institute. W Białym Domu zajmował się m. in. opracowaniem planu reformy przepisów imigracyjnych (ogłoszonej przez prezydenta w maju) oraz wspierał uchylenie zwolnienia od amerykańskich sankcji krajów, które kupują irańską ropę.

Reuter podkreśla, że odejście Hassetta następuje w okresie wyjątkowych napięć w stosunkach Stanów Zjednoczonych z ich czołowymi partnerami handlowymi na czele z Chinami, z którymi grozi wybuch wojny handlowej.

Niedawno Trump zapowiedział wprowadzenie karnych ceł na wszystkie towary importowane z Meksyku, z którym narasta konflikt wokół imigracji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA