Trump: Oracle bardzo blisko porozumienia ws. TikToka

opublikowano: 16-09-2020, 07:52

Prezydent Donald Trump zasygnalizował, że Oracle jest bardzo blisko porozumienia w sprawie kupna TikToka, pisze Reuters.

- Słyszałem, że są bardzo blisko dogadania się – powiedział Trump dodając, że jego administracja wkrótce podejmie decyzję, czy zaakceptować transakcję.

Reuters informuje, że chiński ByteDance, właściciel TikToka, chce utrzymać większościowe udziały w globalnym biznesie aplikacji do wideoblogowania, ale stworzy globalną centralę w USA. Oracle miałoby zostać technologicznym partnerem ByteDance, odpowiedzialnym za zarządzanie danymi TikToka, w którym objęłoby mniejszościowe udziały.

Nie jest jasne, czy Trump zgodzi się na propozycję ByteDance, pisze Reuters powołując się na anonimowe źródła. Zawarcie umowy pozwalającej ByteDance na utrzymanie większościowych udziałów w TikToku oznaczałoby zwrot o 180 stopni dla Trumpa oraz jego administracji, pisze agencja.

W sierpniu prezydent Donald Trump zapowiedział, że zakaże używania TikToka w USA jeśli jego amerykański biznes nie trafi w amerykańskie ręce. Dał czas na zawarcie transakcji do 15 września. Choć długo za faworyta uważano Microsoft, ostatecznym kandydatem zostało Oracle. Rząd USA twierdzi, że dostęp TikToka do danych amerykańskich użytkowników stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane