Trump pozwoli na całoroczną sprzedaż paliwa z 15 proc. etanolu

opublikowano: 09-10-2018, 07:03

Prezydent Donald Trump pomoże swoim wyborcom ze wsi. Umożliwi sprzedaż przez cały rok benzyny z wyższą zawartością etanolu. Może to oznaczać konflikt z firmami naftowymi.

Prezydent USA może ogłosić już we wtorek, że benzynę o zawartości 15 proc. etanolu będzie można sprzedawać cały rok. Dotychczas zakazywano tego w okresie letnim z powodu obaw o zwiększenie smogu.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump Fot.  Gage Skidmore, via Flickr (CC BY-SA 2.0)

Donald Trump oczekuje, że decyzja pomoże jego wyborcom ze wsi. Choć rozporządzenie nie będzie zmuszać rafinerii do zwiększenia udziału biopaliwa w benzynie, to może przełożyć się na zwiększoną sprzedaż etanolu i da impuls wzrostowy branży biopaliw, twierdzą anonimowe źródła w Białym Domu.

Po ogłoszeniu decyzji Trump ma udać się do stanu Iowa, wiodącego pod względem produkcji kukurydzy i etanolu. Ma tam uczestniczyć w kampanii wyborczej kandydatów Republikanów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu