Trump: reakcja rynków spodziewana, twarde stanowisko przyniesie korzyści

opublikowano: 07-08-2019, 18:54

Prezydent Donald Trump powiedział, że jego twarde stanowisko wobec Chin przyniesie ostatecznie korzyści amerykańskiej gospodarce, informuje Reuters.

Niedawna zaskakująca zapowiedź Trumpa nałożenia przez USA od września cła na import z Chin wartości 300 mld USD wywołała przecenę na światowych rynkach i ucieczkę do „bezpiecznych przystani” złota i obligacji. Prezydent USA powiedział w środę dziennikarzom, że takiej reakcji rynku można było oczekiwać. Przekonywał jednocześnie, że wierzy w siłę amerykańskiej gospodarki.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

- Po wszystkim to pójdzie znacznie wyżej niż kiedykolwiek, ponieważ Chiny były dla nas jak kotwica. Chiny zabijały nas nieuczciwym handlem – powiedział Trump.

Przedstawiciele Białego Domu sygnalizowali, że nadal oczekują pojawienia się chińskich negocjatorów w Waszyngtonie we wrześniu. Sugerowali, że do wprowadzenia ceł wciąż może nie dojść jeśli nastąpi postęp w rozmowach handlowych. Rynek traktuje to sceptycznie. Goldman Sachs ogłosił, że wobec twardej linii przyjętej przez obie strony nie spodziewa się już osiągnięcia porozumienia między USA i Chinami przed wyborami prezydenckimi w USA w listopadzie 2020 roku.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy