Trump skrytykował amerykańskich producentów aut za brak poparcia dla jego działań

opublikowano: 22-08-2019, 11:09

Prezydent Donald Trump jest niezadowolony, że amerykańscy producenci aut nie popierają jego planu wycofania się z norm spalania wprowadzonych za prezydentury Baracka Obamy, pisze Reuters.

Prezydent wyraził swoje niezadowolenie w serii wpisów na Twitterze. Najmocniej dostało się Ford Motor. Trump napisał, że Henry Ford byłby „bardzo rozczarowany widząc, że jego następcy chcą budować dużo droższe auta, które są dużo mniej bezpieczne i nie działają tak dobrze, bo szefowie firmy nie chcą walczyć z regulacjami w Kalifornii”.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Trump nawiązał do porozumienia zawartego przez Forda, Hondę, BMW i Volkswagena z władzami Kalifornii. Dotyczy ono norm emisji spalin, które są łagodniejsze od wprowadzonych za czasów Obamy, ale ostrzejsze od proponowanych przez Trumpa.

- Moje propozycje dla politycznie poprawnych Spółek Motoryzacyjnych obniżyłyby średnią cenę samochodu dla konsumentów o ponad 3000 USD, jednocześnie czyniąc auta znacząco bezpieczniejszymi. Silniki pracowałyby lepiej. Bardzo mały wpływ na środowisko! Niemądrzy szefowie! – napisał Trump na Twitterze.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA