Trump twierdzi, że nigdy nie chciał odwołać szefa Fed

opublikowano: 23-06-2019, 19:01

Prezydent Donald Trump powiedział, że nigdy nie groził odwołaniem Jerome Powella ze stanowiska szefa Fed. Przekonywał jednocześnie, że ma do tego prawo.

- Nigdy nawet nie groziłem, że go odwołam – powiedział Trump podczas wywiadu w NBC. - Gdybym tego chciał, mógłbym to zrobić, ale nawet tego nie sugerowałem - dodał.

Zobacz więcej

Donald Trump

Bloomberg

Prezydent USA jeszcze niedawno krytykował szefa Fed za podwyższanie stóp procentowych. Mówił, że Powell, którego wskazał na to stanowisko, popełnił błąd. W mediach pojawiały się nieoficjalne doniesienia, że prezydent sprawdza prawne możliwości odwołania szefa Fed. Eksperci twierdzili, że to praktycznie niemożliwe. Z powodu obaw hamowania gospodarki i niskiej inflacji Fed zmienił politykę na „gołębią” i zasygnalizował gotowość obniżenia stóp procentowych w przyszłym roku. Trump był pytany w ostatni wtorek, dzień przed kolejnym posiedzeniem Fed w sprawie stóp, czy zamierza odwołać Powella ze stanowiska szefa banku centralnego USA.

- Zobaczymy, co zrobi – powiedział prezydent.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA