Trump ujawnił, że uzgodnił z Xi spotkanie na G20

opublikowano: 18-06-2019, 16:33

Prezydent Donald Trump ujawnił, że rozmawiał z prezydentem Chin Xi Jinpingiem o wznowieniu rozmów handlowych w celu przygotowania spotkania liderów USA i Chin na szczycie G20 pod koniec czerwca w Japonii, pisze Reuters.

Negocjacje handlowe USA i Chin zostały przerwane na początku maja. Prezydent Trump sygnalizował wcześniej, że chce rozmawiać z prezydentem Chin na najbliższym szczycie G20, straszył nawet wprowadzeniem kolejnych ceł na import z Chin, że jeśli do spotkania nie dojdzie. We wtorek na Twitterze Trump napisał, że uzgodnił podczas rozmowy telefonicznej z Xi rozpoczęcie przygotowań.

Donald Trump
fot. Bloomberg

- Miałem bardzo dobrą rozmowę telefoniczną z prezydentem Chin Xi. Będziemy mieli dłuższe spotkanie w przyszłym tygodniu na G20 w Japonii. Nasze zespoły zaczną rozmowy przed tym spotkaniem – napisał prezydent USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane