Czytasz dzięki

Trump: USA nadal mogą całkowicie odłączyć się od Chin

opublikowano: 19-06-2020, 06:05

Prezydent Donald Trump powiedział, że USA mają opcję „całkowitego odłączenia się od Chin”. Dzień wcześniej przedstawiciel jego administracji mówił, że nie byłoby to rozsądne.

- To nie był błąd ambasadora Lighthizera (wczoraj w komisji), być może nie wyraziłem się dość jasno, ale USA z pewnością mają opcję polityczną, w określonych warunkach, całkowitego odłączenia się od Chin – napisał Trump na Twitterze.

W środę przedstawiciel USA ds. handlu Robert Lighthizer mówił w komisji Izby Reprezentantów, że nie uważa zrywania relacji handlowych z Chinami za „rozsądną opcję w tym momencie”.

- Czy uważam, że można po prostu odłączyć gospodarkę USA od gospodarki Chin? Nie. Sądzę, że była to opcja polityczna jeszcze kilka lat temu. Nie uważam aby była to rozsądna opcja polityczna w tym momencie – powiedział.

Podkreślał, że zawarta na początku roku częściowa umowa handlowa jest realizowana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane