Trump wezwał Kongres, aby uchwalił pomoc dla linii lotniczych

opublikowano: 07-10-2020, 06:05

Prezydent Donald Trump ogłosił, że Kongres USA powinien szybko uchwalić 25 mld USD pomocy dla linii lotniczych, aby zapobiec redukcji zatrudnienia, informuje Reuters.

Wezwanie Trumpa pojawiło się kilka godzin po tym jak ogłosił, że jego administracja przerwie negocjacje z Demokratami z Kongresu w sprawie pakietu wsparcia całej gospodarki, zawierającego m.in. program wsparcia linii lotniczych kwotą 25 mld USD w celu ochrony miejsc pracy.

Donald Trump
Donald Trump
Fot. Bloomberg

Trump ogłosił potem na Twitterze, że Kongres powinien „natychmiast” uchwalić wsparcie dla linii lotniczych, które on bezzwłocznie podpisze. Wskazał, że pieniądze na finansowanie programu powinny pochodzić z niewykorzystanych środków z dotychczasowych programów pomocy.

Reuters przypomina, że pierwszy program wsparcia linii lotniczych wygasł 30 września. Na początku października American Airlines ogłosiły, że z powodu braku pomocy muszą zwolnić 19 tys. ludzi, a United Airlines zapowiedziały redukcję 13 tys. miejsc pracy.

Liderka Demokratów w Kongresie USA, Nancy Pelosi, w piątek deklarowała gotowość uchwalenia odrębnej ustawy o pomocy dla przewoźników lotniczych w przypadku fiaska rozmów na temat pakietu pomocy dla całej gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane