Trump: wojny handlowe są dobre

Marek Drus, bbc.com
opublikowano: 02-03-2018, 13:31
aktualizacja: 02-03-2018, 13:34

Prezydent Donald Trump posłużył się Twitterem, aby poinformować, że „wojny handlowe są dobre”. To reakcja na falę krytyki po wiadomości o planie nałożenia ceł na import stali i aluminium do USA.

- Kiedy kraj (USA) traci wiele miliardów dolarów na handlu w praktycznie każdym krajem, z którym robi biznes, wojny handlowe są dobre i łatwe do wygrania – głosi wpis na koncie prezydenta USA na Twitterze.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Wyjaśnił, że kiedy ma się 100 mld USD straty na handlu z jakimś krajem i „zostanie on odcięty”, to koniec takiej wymiany oznacza wygraną. „To łatwe”, napisał prezydent USA.
Kanada i Unia Europejska już zapowiedziały odpowiedź na wprowadzenie ceł. Meksyk, Chiny i Brazylia rozważają podjęcie stosownych kroków.

USA importuje stal z ponad 100 krajów. Sprowadza cztery razy więcej stali z zagranicy niż eksportuje. Od 2000 roku produkcja stali w USA spadła ze 112 mln ton do 86,5 mln ton. Liczba zatrudnionych spadła ze 135 tys. do 83,6 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Drus, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Trump: wojny handlowe są dobre