Trump wolałby Mario Draghiego jako szefa Fed

opublikowano: 26-06-2019, 17:49

Prezydent Donald Trump kontynuuje kampanię nacisku na szefa Fed Jerome Powella. Oświadczył, że wolałby, aby amerykańskim bankiem centralnym kierował Mario Draghi, szef EBC, „zamiast tej naszej osoby z Fed”.

- Nikt nigdy nie słyszał o nim wcześniej – powiedział Trump o Powellu podkreślając iż to prezydentowi zawdzięcza on stanowisko szefa Fed. - Chce pokazać jaki jest twardy. OK, pozwolimy mu pokazać, jaki jest twardy. Nie robi dobrej roboty – dodał.

Trump nie jest zadowolony z podwyższania stóp procentowych przez Fed. Wyraził także niezadowolenie z tego, że bank centralny nie obniżył ich na posiedzeniu 19 czerwca. Porównał Fed do „upartego dziecka”. Co ciekawe, jeszcze niedawno Trump skrytykował szefa Europejskiego Banku Centralnego (EBC) za zapowiedź możliwości stymulowania gospodarki strefy euro. Uznał to za nieuczciwą konkurencję wobec gospodarki USA.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu