Trump wycofuje USA ze Światowego Związku Pocztowego

opublikowano: 17-10-2018, 18:59

Prezydent Donald Trump chce zadać Chinom kolejny cios. Wycofuje USA z obowiązującego od 144 lat pocztowego porozumienia , które pozwalało chińskim spółkom dostarczać po niskiej cenie małe przesyłki do konsumentów w USA.

Przedstawiciele administracji szukali we wrześniu sposobu na zmianę porozumienia, ale inne kraje odrzuciły ich propozycje. Miało to skłonić władze USA do podjęcia decyzji o wycofaniu się z niego. Służby prasowe Białego Domu poinformowały, że Departament Stanu dostarczy jeszcze w środę decyzję USA do centrali Światowego Związku Pocztowego w Szwajcarii.

Zobacz więcej

Donald Trump

Bloomberg

Zgodnie z regulacjami, kraj ma rok na wycofanie się ze Związku. Może w tym okresie renegocjować obowiązujące stawki. Informator Bloomberga w administracji USA powiedział, że taryfy pocztowe nie zmienią się przez co najmniej sześć miesięcy. Zapewnił, że USA preferują pozostanie w Związku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu