Trump zamroził wynagrodzenia urzędników w 2019 r.

opublikowano: 31-12-2018, 07:08

Prezydent Donald Trump niespodziewanie zamroził wynagrodzenia niemal wszystkich urzędników federalnych w 2019 roku. Anulował tym samym podwyżkę wynagrodzeń o 2,1 proc. od nowego roku.

Duża część urzędników federalnych jest na przymusowych urlopach bezpłatnych z powodu tzw. zamknięcia rządu. Okazało się właśnie, że nie otrzymają podwyżki zapowiedzianej na przyszły rok. W piątek późnym wieczorem prezydent Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze zamrażające wynagrodzenia 1,8 mln urzędników na poziomie z 2018 roku. Nie dotyczy to wojskowych, którzy dostaną 2,6 proc. podwyżki o czym Kongres zdecydował już w sierpniu.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Decyzja Trumpa może być motywowana chęcią wywarcia większego nacisku na Kongres, a szczególnie zasiadających w nim Demokratów. Prezydent USA żąda od prawodawców przyznania 5 mld USD na budowę muru na granicy z Meksykiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu