Trwa audyt, decyzje jeszcze w styczniu

Marcin Goralewski
opublikowano: 09-01-2007, 00:00

Do końca stycznia Pamapol powinien ogłosić wezwanie do sprzedaży akcji Wilbo. Zarząd zastrzega, że konkretnych decyzji nadal nie ma.

W ciągu kilku tygodni zarząd Pamapolu chce poznać pełną treść raportu dotyczącego sporządzonego przed przejęciem audytu Wilbo, giełdowego producenta przetworów z ryb.

— Właśnie wczoraj rozpoczęła się kolejna runda badania — informuje Paweł Szataniak, prezes Pamapolu, giełdowego producenta dań mięsno-warzywnych, konserw i pasztetów.

Audyt Wilbo przeprowadza firma konsultingowa Frąckowiak i Partnerzy oraz kancelaria radców prawnych Oleś i Rodzynkiewicz.

— Jesteśmy optymistami. Inaczej byśmy nie angażowali się w tę transakcję. Ostateczne decyzje jednak jeszcze nie zapadły. Jeśli zdecydujemy się na przejęcie Wilbo, chciałbym poinformować rynek o kolejnych krokach jeszcze w tym miesiącu — mówi Paweł Szataniak.

Ostrożność w wypowiedzi może być podyktowana wpływem tego typu doniesień na decyzje giełdowych inwestorów. Kiedy po rynku krążyły plotki na temat przejęcia Wilbo, kurs akcji spółki w krótkim czasie skoczył z 3,7 zł do 4,7 zł, czyli o ponad 25 proc. Problem w tym, że Pamapol chce zapłacić za każdą akcję przejmowanej spółki jedynie 4 zł i ani grosza więcej. Kurs zanurkował i od czasu, kiedy zarząd Pamapolu zapowiedział, że nie podbije stawki, notowania posłusznie poruszają się poniżej wyznaczonej bariery.

Pozytywne wyniki audytu spowodują, że Pamapol ogłosi wezwanie do sprzedaży od 10 proc. do 13,4 proc. akcji Wilbo. Jeśli transakcja się powiedzie, czego analitycy nie byli pewni z powodu niezbyt wysokiej ceny, będzie to pierwszy etap powiększania grupy. Później dojdzie do emisji nieco ponad 2 mln akcji Pamapolu (około 8 proc. kapitału). Zostaną one objęte przez głównych akcjonariuszy Wilbo, którzy opłacą je papierami przejmowanej spółki. Chodzi o ponad 40 proc. walorów dających prawo do wykonywania ponad 66 proc. głosów na zgromadzeniu akcjonariuszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy