Czytasz dzięki

Trwa boom na rynku funduszy private equity

  • Materiał partnera
opublikowano: 10-04-2019, 11:01

Branża private equity ma za sobą kolejny rekordowy rok – rośnie wartość inwestycji, wyceny spółek utrzymują się na najwyższym w historii poziomie, a inwestorzy coraz więcej środków powierzają funduszom. O tym, czy utrzyma się boom, jak spowolnienie gospodarcze wpłynie na poziom inwestycji i jakie branże będą cieszyć największym zainteresowaniem rozmawiają z Pulsem Biznesu Jacek Poświata, partner zarządzający Bain & Company Poland/CEE, oraz Paweł Szreder, manager w warszawskim biurze Bain.

Przeczytaj pełen zapis rozmowy o „Sytuacji na rynku funduszy private equity w Polsce”>>

Dlaczego rosną wyceny przejmowanych spółek

Wyceny spółek przejmowanych przez fundusze private equity od kilku lat utrzymują się na rekordowo wysokim poziomie. Jest to efekt ciągłego napływu środków do funduszy i dużej konkurencji między inwestorami. Z szacunków Bain & Company wynika, że wartość środków zgromadzonych przez fundusze sięgnęła już 2 bln USD, co jest najwyższym poziomem w historii.

Przeczytaj pełen zapis rozmowy „Dlaczego rosną wyceny przejmowanych spółek”>>

Jak budować wartość spółek portfelowych

Biorąc pod uwagę wysokie wyceny przejmowanych spółek na rynku private equity, fundusze coraz więcej wysiłku muszą wkładać w budowanie ich wartości aby zapewnić sobie solidny zwrot z inwestycji. Silnie angażują się w zarządzanie spółkami portfelowymi i umacnianie pozycji rynkowej, jak również w zwiększanie skali ich działalności poprzez kolejne fuzje i przejęcia.

Przeczytaj pełen zapis rozmowy „Jak budować wartość spółek portfelowych”>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATERIAŁ PARTNERA

Polecane