Trwa dobra passa Elzabu

Dariusz Karolak
04-03-2002, 00:00

Korekta na Elzabie prawdopodobnie już się dokonała i od poniedziałkowego szczytu 7,75 zniosła 13,5 proc. Nietknięta pozostała luka hossy z 24 II, 6,45-6,7. Trzykrotny test poziomu 6,7 wzmocnił jego znaczenie jako wsparcia dla ewentualnych spadków. Najbliższe sesje prawdopodobnie przyniosą atak na szczyt sprzed tygodnia, 7,75. Gdyby ten się udał dość szybko powinno udać się zrealizować zasięg wybicia z 8-miesięcznego podwójnego dna, 8,65. Siła trendu wzrostowego rośnie. DI- ustanowił kolejne historyczne minimum, a DI+ i ADX osiągnęły 51 pkt., przy czym za trendowy rynek uważa się wartości powyżej 30 pkt.

Siłę rynku dobrze oddają również tygodniowe oscylatory. Stochastic dostał się do strefy wykupienia, a tygodniowemu MACD już bardzo niewiele brakuje by po 1,5-rocznej przerwie wrócić do dodatnich wartości. Ze spółki raczej będą schodzić dobre informacje. Istnieje bowiem tendencja do przyspieszenia publikacji dobrych raportów, a odwlekania złych. Tymczasem przesunięto publikację raportu rocznego z czerwca na dzisiaj.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trwa dobra passa Elzabu