Trwa przegląd resortów: premier rozmawiał z Fotygą i Gęsicką

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 13-12-2006, 16:12

Premier spotkał się, w ramach przeglądu resortów, z minister spraw zagranicznych Anną Fotygą oraz minister rozwoju regionalnego Grażyną Gęsicką.

Premier Jarosław Kaczyński spotkał się w środę, w ramach przeglądu resortów, z minister spraw zagranicznych Anną Fotygą oraz minister rozwoju regionalnego Grażyną Gęsicką.

Premier powiedział w środę dziennikarzom, że ocena pracy rządu dopiero się rozpoczęła, "dlatego przedwczesne jest mówienie, który z ministrów zostanie zmieniony".

"Należy pamiętać, że dymisja może mieć dwa powody: niewłaściwa praca resortu, ale może być też inna przyczyna, mianowicie koncepcja szefa resortu nie została zaakceptowana" - powiedział premier, podczas spotkania z dziennikarzami przy okazji zwiedzania stołecznej wystawy "Ofiary stanu wojennego".

Premier podkreślił, że przed zakończeniem oceny pracy ministrów nie chce mówić nic więcej.

W sobotę szef rządu zapewniał, że zmiany w rządzie nie będą dotyczyły ministrów finansów i rozwoju regionalnego. Premier mówił też wtedy, że wbrew prasowym spekulacjom nie ma sporu między wicepremier i minister finansów Zytą Gilowską oraz minister rozwoju regionalnego Grażyną Gęsicką.

Szef rządu, który we wtorek spotkał się z b. premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem, powiedział w środę, że podczas spotkania "ponowił swoje zaproszenie do rządu dla Kazimierza Marcinkiewicza, ale nie podjął on jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie".

Już na początku grudnia PAP dowiedziała się ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS, że styczniu Marcinkiewicz otrzyma propozycję objęcia jednego z resortów gospodarczych i być może zastąpi ministra gospodarki Piotra Woźniaka.

Przebiegu środowego spotkania premiera z minister Fotygą nie chciał komentować rzecznik MSZ Andrzej Sadoś. Jak argumentował, w związku z tym, że to Jarosław Kaczyński ocenia pracę podległych sobie ministrów, niezręcznie mu udzielać informacji o tej rozmowie.

Wyniki przeglądu pracy wszystkich resortów mają zostać przedstawione na początku stycznia 2007 roku. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Trwa przegląd resortów: premier rozmawiał z Fotygą i Gęsicką