Trwa spotkanie prezydenta z ekonomistami

PAP
opublikowano: 23-01-2009, 16:14

W Belwederze trwa spotkanie prezydenta Lecha Kaczynskiego z ekonomistami w sprawie sytuacji gospodarczej w kraju i na świecie. Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki ocenił, że jest to "ogromnie interesująca wymiana myśli i poglądów".

Zakończenie spotkania planowane jest - jak poinformował Kownacki podczas piątkowej konferencji prasowej - na godz. 17. W rozmowach z prezydentem bierze udział około 20 naukowców, przedstawicieli nauk ekonomicznych z uczelni z całego kraju.

"Formuła tego spotkania jest bardzo otwarta - dotyczy bieżącej sytuacji gospodarczej, czyli tego, co czołowi polscy ekonomiści chcą powiedzieć prezydentowi w sytuacji kryzysu finansowego, który mamy, bądź mówimy, że mamy, bo i taki głos się pojawił w dyskusji" - relacjonował Kownacki.

Główne tematy narady w Belwederze to: funkcjonowanie banków w Polsce, polityka central bankowych, a także sytuacja związana z energetyką.

"Światowy kryzys ma znaczenie bardzo istotne, szczególnie w ostatnich miesiącach" - powiedział Lech Kaczyński podczas otwarcia spotkania. Zdaniem prezydenta, sytuacja ekonomiczna skłania do zadawania pytań o "drogę wyjścia". "Powstają pytania, czy sposoby myślenia, które zdominowały myśl ekonomiczną w ciągu ostatnich dwudziestu albo i więcej lat, (czy) one się nie wyczerpały" - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane