Trwają negocjacje dotyczące nabycia praw telewizyjnych do Orange Ekstraklasy

PAP
21-01-2008, 19:32

Trwają negocjacje spółki Ekstraklasa S.A. ze stacjami telewizyjnymi w sprawie sprzedaży praw do pokazywania meczów piłkarskiej ligi przez najbliższe trzy sezony. O główny pakiet transmisji meczów "na żywo" starają się posiadający te prawa Canal Plus oraz konsorcjum Telewizji Polsat S.A. i ITI Neovision (operator platformy n).

19 grudnia 2007 roku Ekstraklasa S.A. unieważniła przetarg na główny pakiet telewizyjny, obejmujący prawo do transmisji wszystkich meczów piłkarskiej pierwszej ligi w sezonach 2008/09, 2009/10 i 2010/11. Argumentowano, że żadna z ofert nie była dla akcjonariuszy spółki (klubów ekstraklasy) na tyle atrakcyjna, by ją przyjąć. Nie rozstrzygnięto też przetargu na żaden z pięciu oferowanych pakietów. Na początku stycznia władze spółki zdecydowały, że wybór nadawców nastąpi w drodze negocjacji, a nie przetargu.

"Cały czas trwają negocjacje z zainteresowanymi stronami - powiedział PAP rzecznik prasowy Ekstraklasy S.A. Adrian Skubis. - Chcielibyśmy, aby zgodnie z zapowiedzią, udało się rozstrzygnąć wszelkie kwestie do końca stycznia i wtedy przystąpić do rozstrzygnięcia przetargu na prawa marketingowe".

Skubis przyznał, że w rywalizacji o główny pakiet pozostało dwóch kontrahentów. "Wybór zostanie dokonany między Canal Plus, a konsorcjum złożonym z ITI i Polsatu. Jednocześnie prowadzone są negocjacje z TVP S.A. w sprawie magazynu ligowego, w którym telewidzowie mogliby oglądać skróty meczów Orange Ekstraklasy" - dodał.

Słowa Skubisa potwierdził Andrzej Placzyński, szef firmy Sportfive, która doradza w rozmowach. "Rozmowy trwają, jest dwóch kandydatów, chcielibyśmy, aby do końca stycznia sprawa została sfinalizowana" - powiedział Placzyński.

"Jest jednak jeszcze trzecia opcja - dodał szef Sportfive. - Taka, że swój kanał ligowy stworzy spółka Ekstraklasa. Wtedy pojawiłaby się wątpliwość, czy dać ligę kodowanej, ale profesjonalnej telewizji, która wie, jak stworzyć atrakcyjny produkt, czy też pozwolić, aby transmisje były dostępne dla wszystkich, ale nie wiadomo, jaka byłaby ich jakość. Początkowo do tego pomysłu podchodziłem sceptycznie, ale potem zacząłem dostrzegać, że być może byłoby to dobre rozwiązanie". (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Trwają negocjacje dotyczące nabycia praw telewizyjnych do Orange Ekstraklasy