Czytasz dzięki

Trwają negocjacje związkowców i zarządu Wyborowa SA

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-09-2005, 22:06

Ponad cztery godziny negocjują w poniedziałek członkowie Komitetu Strajkowego i zarząd zakładów Wyborowa SA w Poznaniu - poinformował PAP w poniedziałek wieczorem wiceprezes Wyborowa SA Andrzej Szumowski.

Ponad cztery godziny negocjują w poniedziałek członkowie Komitetu Strajkowego i zarząd zakładów Wyborowa SA w Poznaniu - poinformował PAP w poniedziałek wieczorem wiceprezes Wyborowa SA Andrzej Szumowski.

    Negocjacje rozpoczęły się o godzinie 16. Obie strony przystąpiły do rozmów nad wcześniej przygotowaną propozycją porozumienia, ale żądna ze stron nie chciała zdradzić szczegółów.

    Równocześnie, od końca sierpnia w zakładzie trwa strajk głodowy - obecnie głoduje osiem osób, jednak część załogi rozpoczęła przygotowania do wznowienia produkcji.

    W Wyborowej SA trwa konflikt między związkami zawodowymi i zarządem, który chce zwolnić 119 osób z liczącej 230 osób załogi poznańskich zakładów (łącznie Wyborowa w Poznaniu i Warszawie zatrudnia 338 osób). Zarząd firmy rozpoczął procedurę zwolnień grupowych, dotychczas wypowiedzenia otrzymało kilkadziesiąt osób.

    Według zarządu, powodem zwolnień jest konieczność obniżenia kosztów produkcji. Związkowcy nie zgadzają się na tak liczne zwolnienia, chcą też lepszego programu dobrowolnych odejść.

     W sobotę nad ranem fiaskiem zakończyły się trwające 15 godzin negocjacje między zarządem a strajkującymi pracownikami. Po zerwaniu negocjacji przez związkowców zarząd firmy wystosował do pracowników apel o powrót do pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane