Trwają prace na A2, ale główny ciąg autostrady otwarty

DI, PAP
20-07-2012, 07:14

Wbrew wcześniejszej zapowiedzi w najbliższym czasie żadna z jezdni autostrady A2 na najbliższym Łodzi odcinku A nie będzie zamykana. Wcześniej drogowcy informowali, że w czwartek w nocy w związku z robotami ma zostać zamknięta jezdnia w kierunku Poznania na odcinku Stryków - okolice Dzierzgowa.

W czwartek wieczorem zaczynają się prace wykończeniowe na tym odcinku, ale autostrada nadal jest w całości przejezdna - poinformowała wieczorem PAP w komunikacie rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken.

We wcześniejszym komunikacie łódzkiego oddziału GDDKiA poinformowano, że w związku z kontynuacją prac na autostradzie A2, w czwartek wieczorem na odcinku A Stryków - okolice Dzierzgowa miała zostać wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu jezdni północnej. Ruch w obu kierunkach miał zostać przeniesiony na jezdnię południową. Na jezdni północnej (w kierunku Poznania) miało się rozpocząć układanie ostatniej warstwy nawierzchni, tzw. warstwy ścieralnej. Według harmonogramu miało to potrwać do końca sierpnia.

Przełożenie ruchu zostało jednak wstrzymane - jak zaznaczyła rzeczniczka GDDKiA - "do czasu zagwarantowania przez wykonawcę, że roboty będą prowadzone przy takim zaangażowaniu, aby w sposób maksymalny wykorzystać wyłączone z ruchu odcinki jezdni głównych autostrady oraz aby wyłączenia te trwały jak najkrócej".

Nelken podkreśliła, że do tego czasu ruch na autostradzie będzie się odbywał na obu jezdniach. Według niej na razie nie wiadomo, kiedy dojdzie do zmiany organizacji ruchu.

Budowę autostrady A2 Stryków - Konotopa podzielono na pięć odcinków, a każdy budował inny wykonawca. Wykonawcą położonego najbliżej Łodzi odcinka A o długości 29,2 km jest firma Eurovia. Kierowcy mogą jeździć tym odcinkiem dzięki tzw. ustawie o przejezdności, nie ma nim jeszcze ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. Całość prac na tym odcinku ma się zakończyć do 15 października tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Trwają prace na A2, ale główny ciąg autostrady otwarty