Czytasz dzięki

Trwają pracę nad rozporządzeniem nakazującym trzymanie drobiu w pomieszczeniach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-09-2005, 17:01

Trwają prace nad projektem rozporządzenia, które umożliwiałoby wprowadzenie w Polsce nakazu trzymania drobiu w pomieszczeniach zamkniętych i nie wypuszczania go na zewnątrz - powiedział w piątek PAP zastępca głównego lekarza weterynarii - Janusz Związek

Trwają prace nad projektem rozporządzenia, które umożliwiałoby wprowadzenie w Polsce nakazu trzymania drobiu w pomieszczeniach zamkniętych i nie wypuszczania go na zewnątrz - powiedział w piątek PAP zastępca głównego lekarza weterynarii - Janusz Związek

    Zaznaczył, że przepis jest tworzony, aby Polska była przygotowana na przeciwdziałanie epidemii ptasiej grypy. "Chcemy być gotowi na taką ewentualność" - wyjaśnił Związek.

    "Według polskiego prawa takie ograniczenie można wprowadzić tylko wtedy, gdy w państwach ościennych wystąpi sytuacja zagrożenia ptasią grypą" - powiedział Związek. Dodał, że nic takiego nie ma obecnie miejsca.

    Od czwartku w trzech niemieckich landach (Dolnej Saksonii, Nadrenii Północnej-Westfalii oraz Meklemburgii-Pomorzu Przednim) drób musi przebywać w pomieszczeniach zamkniętych w obawie przed ptasią grypą.

    W Dolnej Saksonii zakaz wypuszczania drobiu na zewnątrz wprowadzono na terenie całego landu, w dwóch pozostałych dotyczy tylko ferm usytuowanych w pobliżu miejsc przebywania wędrownego i dzikiego ptactwa. Zakaz ma obowiązywać maksymalnie trzy miesiące.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane