Trzech chętnych na CDP

MEW
22-08-2011, 00:00

ATM, GTS i MNI złożyły oferty wiążące na Crowley Data Poland. Nie wiadomo, co z Netią.

ATM, GTS i MNI złożyły oferty wiążące na Crowley Data Poland. Nie wiadomo, co z Netią.

Trzy firmy złożyły oferty wiążące na kupno Crowley Data Poland (CDP) — dowiedział się "PB".

W dwóch źródłach usłyszeliśmy, że oferty złożyły GTS i MNI. W jednym — że do tego grona należy też zaliczyć ATM. Nie udało się ustalić, czy ofertę wiążącą złożyła ostatecznie Netia, która wcześniej deklarowała zainteresowanie CDP.

Operator już wielokrotnie był wystawiany na sprzedaż. Problemem zawsze była wycena — podobno sprzedający spodziewał się ok. 100 mln zł. Teraz George Crowley, właściciel operatora, zatrudnił firmę Icentis Corporate Solutions Igora Chalupca, która prowadzi proces sprzedaży.

Trudno powiedzieć, czy sprzedaż CDP powiedzie się tym razem. Przeszkodzić może sytuacja na rynkach finansowych.

— CDP to ciekawa spółka, ale otrzymanie teraz atrakcyjnej ceny dla sprzedającego może być wyzwaniem. Utrzymanie wzrostu w wysokomarżowych produktach może być trudne dla spółki bez własnej infrastruktury światłowodowej i kierującej swe usługi do średniego i małego biznesu. To segmenty rynku, gdzie oferta TP SA jest bardzo konkurencyjna — mówi Adam Sawicki, ekspert telekomunikacyjny, były prezes GTS Central Europe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trzech chętnych na CDP