Trzech chętnych na e-Zamówienia

GSU
opublikowano: 08-02-2018, 11:03
aktualizacja: 08-02-2018, 11:04

W przetargu ministerstwa cyfryzacji na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie platformy e-Zamówienia wraz z usługą hostingu, oferty złożyło trzech wykonawców. Najtańsza okazała się oferta European Dynamics za 6,15 mln zł brutto.

O zamówienie stara się także Asseco Poland, które zaproponowało wykonanie platformy za 9,65 mln zł oraz Enterprise Services Polska z ofertą za 9,84 mln zł.

Budżet zamawiającego został ustalony na 11,18 mln zł brutto.

Kryteriami oceny ofert będą: kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (waga 20), kryterium jakości (waga: 12), godziny wsparcia infolinii (waga: 8) i cena (waga 60). 

Projekt e-Zamówienia, którego częścią jest platforma, jest finansowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Wartość całego przedsięwzięcia jest szacowna na blisko 20 mln zł, z czego budowa i wdrożenie platformy pochłonie około 14 mln zł. Z funduszy unijnych pochodzi 16,6 mln zł. 

Wdrożenie platformy e- -Zamówienia ma zapewnić uczestnikom rynku zamówień publicznych — wykonawcom i zamawiającym — oraz nadzorującym go instytucjom kompletne i spójne informacje. Zgodnie z założeniami, umożliwi skuteczne i efektywne sprawowanie funkcji nadzorczych i sprawozdawczych dzięki zbieraniu i udostępnianiu danych dotyczących procesu udzielania zamówień publicznych z portali oferujących e-usługi w tym obszarze. Nowe e-usługi mają skrócić postępowania o udzielenie zamówień publicznych i usprawnić działania organów kontrolnych, tj. Urzędu Zamówień Publicznych, Najwyższej Izby Kontroli, Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Krajowej Izby Odwoławczej. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy