Trzech chętnych na sortownię w PPP

ANP
opublikowano: 05-12-2011, 00:00

Prywatny partner ma zainwestować 24 mln zł wprzemyski zakład.

Trzy podmioty odpowiedziały na zaproszenie do postępowania na wybór firmy, która zbuduje Zakład Odzysku Odpadów Komunalnych w Przemyślu (woj. podkarpackie). Są to Remondis Polska (z niemieckiej grupy Remondis), Przedsiębiorstwo Drogowe i Oczyszczania z Kraśnika oraz konsorcjum, na którego czele stoją Zakłady Usługowe Południe Kraków. Przetarg prowadzony jest w trybie koncesji na roboty budowlane i usługi (forma partnerstwa publiczno-prywatnego).

— Czeka nas sprawdzenie wniosków, a następnie ustalenie harmonogramu spotkań — mówi Jerzy Buczkowski, pełnomocnik prezydenta Przemyśla ds. zamówień publicznych. — W Polsce na różnych etapach przygotowania znajdują się cztery duże inwestycje z zakresu gospodarki odpadami. Przemyskie przedsięwzięcie nie jest duże [szacunkowo 24 mln zł — przyp. red.], zatem ewentualne zamknięcie finansowe nie powinno nastręczać wielkich problemów — ocenia Rafał Cieślak z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz.

Do zadań partnera prywatnego będą należeć: zaprojektowanie, budowa instalacji oraz zarządzanie przez nie mniej niż 20 lat. I to on weźmie na siebie ryzyko sfinansowania przedsięwzięcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane