Czytasz dzięki

Trzech chętnych na sortownię w PPP

ANP
opublikowano: 06-12-2011, 14:19

Prywatny partner ma zainwestować 24 mln zł w przemyski zakład. W grze są m.in. Remondis i dwie polskie firmy.

Trzy podmioty odpowiedziały na zaproszenie do postępowania na wybór firmy, która zbuduje Zakład Odzysku Odpadów Komunalnych w Przemyślu (woj. podkarpackie). Są to Remondis Polska (z niemieckiej grupy Remondis), Przedsiębiorstwo Drogowe i Oczyszczania z Kraśnika oraz konsorcjum, na którego czele stoją Zakłady Usługowe Południe Karków. Przetarg prowadzony jest w trybie koncesji na roboty budowlane i usługi (forma partnerstwa publiczno-prywatnego).
– Czeka nas sprawdzenie wniosków, a następnie ustalenie harmonogramu spotkań – mówi Jerzy Buczkowski, pełnomocnik prezydenta Przemyśla ds. zamówień publicznych.
– W Polsce na różnych etapach przygotowania znajdują się cztery duże inwestycje z zakresu gospodarki odpadami. Przemyskie przedsięwzięcie nie jest duże (szacunkowo 24 mln zł – przyp. red.), zatem ewentualne zamknięcie finansowe nie powinno nastręczać wielkich problemów. Poczekajmy jednak na przebieg negocjacji między miastem a kandydatami – ocenia Rafał Cieślak z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz.
Do zadań partnera prywatnego będą należeć: zaprojektowanie, budowa instalacji oraz zarządzanie przez nie mniej niż 20 lat. I to on weźmie na siebie ryzyko sfinansowania przedsięwzięcia. Zakład, o mocy przerobu 1,2 mln  m. sześć odpadów rocznie, będzie przetwarzać śmieci z Przemyśla i okolicznych gmin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane