Trzy banki dają co najmniej 3 proc.

Monika Dekrewicz, Bankier.pl
opublikowano: 09-11-2017, 22:00

Po spełnieniu określonych warunków w trzech bankach można liczyć na co najmniej 3 proc. na koncie oszczędnościowym.

Klienci, którzy rozważają otwarcie konta oszczędnościowego w listopadzie, mogą liczyć na stawkę w wysokości do 3,60 proc. w skali roku. Poza liderem zestawienia jeszcze tylko dwa banki dadzą zarobić co najmniej 3 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie będzie jednak dostępne tylko dla tych, którzy spełnią co najmniej jeden dodatkowy warunek. Najwyższą stawkę ma konto oszczędnościowe w Orange Finanse. Instytucja kusi oprocentowaniem w wysokości 3,60 proc. w skali roku, co przyniesie po miesiącu zysk w wysokości niecałych 24 zł. Propozycja ograniczona jest do kwoty 10 tys. zł i obowiązuje przez pół roku.

Zostanie ona zaproponowana klientom, którzy założą konto osobiste oraz będą korzystać z karty debetowej — wymagane jest dokonywanie płatności bezgotówkowych na kwotę 300 zł miesięcznie. Ponadto, zapisy regulaminu promocji wskazują, że z oferty mogą skorzystać chętni, którzy posiadają umowę na abonamentowe usługi mobilne lub są użytkownikami telefonu na kartę w Orange. Oczko niżej plasują się dwie oferty ze stawką niższą o 0,60 pkt. proc. Jedną z nich jest Pocztowe Konto 500+ od Banku Pocztowego, który 3 proc. w skali roku zaoferuje zasilającym rachunek wpływami świadczenia Rodzina 500+.

Wpływy nie mogą wynosić mniej niż 500 zł. Podobnie jak u konkurencji, stawka dotyczy wkładu do 10 tys. zł. Taki sam procent i odsetki będą mogli również otrzymać ci, którzy nie są beneficjentami programu rządowego. Stawka 3 proc. w skali roku jest jeszcze dostępna w T-Mobile Usługi Bankowe w ramach niedawno przedłużonej promocji Konta Oszczędnościowego. Aby załapać się na tę ofertę, należy być nowym klientem, który podpisze również umowę o konto osobiste.

Oprocentowanie obejmie kwotę do 50 tys. zł i będzie naliczane przez trzy miesiące. Oferta Getin Banku na 2,70 proc. w skali roku zajmuje ostatnie miejsce w pierwszej trójce. Konto oszczędnościowe „Na nowe środki” to propozycja dla posiadaczy ROR, którzy — zgodnie z nazwą promocji — przeleją na konto nowe pieniądze. Maksymalna kwota, którą można przechować na koncie, nie jest określona, ale promocyjna stawka może nie objąć wszystkich oszczędności klienta. Lepsze warunki dotyczą kapitału w wysokości do 200 tys. zł i będą obowiązywać przez 122 dni.

Uwaga na opłatę

W rankingu kont oszczędnościowych w wariancie bez dodatkowych warunków pierwsza pozycja przypadła Toyota Bankowi, który na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym oferuje 2,23 proc. w skali roku. Stawka na rachunku jest ustalana raz na kwartał i jej obecna wysokość będzie obowiązywać do końca tego roku. Zainteresowani tą propozycją powinni zwrócić uwagę na zapis dotyczący opłaty za prowadzeniekonta. Bank pobiera z tego tytułu 30 zł miesięcznie, jednak można tego uniknąć, jeśli nie wypłaci się w danym miesiącu żadnych oszczędności. Drugie miejsce zajmuje konto Lion’s Excellence w Lion’s Banku z oprocentowaniem 1,50 proc. w skali roku. Wyższe oprocentowanie i odsetki będą dostępne po założeniu rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i zrealizowaniu dodatkowych warunków. Trzeci jest Rachunek oszczędnościowy w Banku BPS oprocentowany na 1,30 proc. w skali roku. Tutaj należy liczyć się z odsetkami niższymi niż 9 zł.

W górę, w dół

W listopadowym zestawieniu kont oszczędnościowych można zauważyć kilka nowości. Jedną z nich jest dołączenie Rachunku Smart od BGŻOptima do listy najlepszych propozycji z dodatkowymi warunkami. Bank poprawił warunki oferty na nowe pieniądze, przedłużając okres jej obowiązywania do 25 stycznia 2018 r. Stawka, którą obecnie można otrzymać, jest o 0,30 pkt. proc. wyższa niż przed miesiącem i wynosi 2,50 proc. w skali roku. Bank Zachodni WBK obniżył natomiast oprocentowanie na Koncie oszczędnościowym VIP z 1,01 proc. do 0,70 proc. w skali roku. Zmiana stawki została zapowiedziana jeszcze w sierpniu tego roku, przy okazji uproszczenia oferty kont osobistych. Oprocentowanie obowiązuje dla wkładu do 100 tys. zł, jednak stawka dla wyższej kwoty również nie uniknęła cięć. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy