Trzy debiuty EBC Solicitors

Katarzyna Latek
opublikowano: 17-07-2009, 00:00

Firma doradcza przekonuje, że debiut na New Connect to nie tylko pieniądze, ale i prestiż.

Firma doradcza przekonuje, że debiut na New Connect to nie tylko pieniądze, ale i prestiż.

Holding telekomunikacyjny, firma z branży nieruchomości i fundusz venture capital — takie spółki wkrótce mają wejść na rynek New Connect (NC) z pomocą firmy EBC Solicitors.

Adam Osiński, partner w EBC Solicitors, wymienia nazwy dwóch spośród tych spółek. Jedna z nich to E-Energo, która zajmuje się kupowaniem akcji lub udziałów innych spółek. To już drugie podejście tej firmy do New Connect. W zeszłym roku giełda nie zgodziła się na jej debiut. W tym roku fundusz chce wejść na rynek bez emisji.

— Sądzę, że tym razem się to uda. E-Energo przez rok pokazało, że ma pomysł na biznes — mówi Adam Osiński.

W portfelu spółki jest m.in. firma zajmująca się turbinami wiatrowymi do domowego użytku i inna, produkująca oprawy oświetleniowe. Dwie ze spółek, w których udziały ma E-Energo, same wybierają się na New Connect.

Wkrótce na NC zadebiutuje również Platinium Properties Group. Zajmuje się m.in. nabywaniem apartamentów w prestiżowych lokalizacjach, a jej spółki zależne wykańczają je, sprzedają lub wynajmują.

— Platinium Properties będzie wchodziło z bardzo niewielką emisją, rzędu 1 mln zł. Zarząd szacuje wartość spółki na 100 mln zł, a jej wartość księgowa wynosi 60 mln zł — wyjaśnia Adam Osiński.

Nazwy trzeciej spółki, której EBC pomaga w wejściu na New Connect, na razie nie chce podawać. Wiadomo jednak, że zajmuje się ona telekomunikacją, ma też w portfelu spółki nieruchomościowe i również będzie chciała uzyskać z emisji około 1 mln zł.

Zdaniem specjalistów z EBC Solicitors, wkrótce liczba notowanych na mniejszym rynku firm przekroczy 100 (w tej chwili jest 91).

— Obserwujemy większe zainteresowanie ze strony spółek. Zmieniło się też ich nastawienie do New Connect. Coraz częściej nie chodzi im o ekspresowe dokapitalizowanie, ale o prestiż czy zwiększenie zaufania potencjalnych inwestorów — mówi Adam Osiński.

Dodaje, że również inwestorzy są bardziej aktywni — w pierwszym kwartale 2009 wartość obrotów na NC wyniosła 70 mln zł, a w drugim — aż 224 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane