Czytasz dzięki

Trzy filary KGHM

ES
opublikowano: 18-08-2008, 21:14

Rada miedziowego giganta przyjęła kierunki działalności spółki. Teraz jej zarząd ma kończyć prace nad strategią.

KGHM będzie się opierać na trzech filarach. W wizji zarządu kierowanego przez Mirosława Krutina pierwszym jest rozwój biznesu podstawowego, czyli wydobycia i produkcji miedzi. Ale nie tylko. Firma chce też produkować inne metale. Drugim ważnym kierunkiem dla spółki jest dywersyfikacja, zarówno geograficzna jak i produktowa. Trzeci filar przyszłej strategii określono mianem „obszaru wsparcia biznesowego”, rozumianego także jako dalsze zaangażowanie firmy w dolnośląskie projekty na rzecz rozwoju biznesu.

- Mówić tu możemy m.in. o wspieraniu lokalnym projektów na rzecz utrzymania i tworzenia nowych miejsc pracy w regionie – mówi Monika Kowalska, rzecznika KGHM. 

Dodała, że przyjęte „kierunki działalności KGHM”, zatwierdzone w poniedziałek przez radę, nie są strategią, ale jedynie założeniami do tego dokumentu.

W prezentacji, którą zobaczyli członkowie rady, znalazły się także bardziej szczegółowe elementy tworzonej strategii. Potwierdziły się tym samym informacje „PB”. Zarządowi bliskie są pomysły stworzenia profesjonalnego funduszu inwestycyjnego oraz inwestycji w duży projekt energetyczny. O tym ostatnim prezes napomknął na ostatniej konferencji prasowej dając do zrozumienia, że zarząd pracuje nad takim poważnym projektem.

Sprawę korekty budżetu, którą miała w poniedziałek zatwierdzić miedziowa rada, przełożono na kolejne posiedzenie. 

ES

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane