Trzy firmy walczą o Dworzec Gdański

MAS
opublikowano: 01-10-2013, 11:51

Trzy firmy przeszły do II etapu w postępowaniu na zagospodarowanie Dworca Gdańskiego.

Spośród sześciu przedsiębiorstw, które złożyły oferty, do dalszego postępowania wybrano: Ghelamco GP 6 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością HQ Spółka komandytowo-akcyjna; konsorcjum: Immobel Poland Sp. z o.o. i Immobel S.A; konsorcjum: Ymma Holding B.V., Penta Investments Sp. z o.o. i Penta Investments Limited.

Przy wyborze potencjalnych inwestorów oceniane było przede wszystkim doświadczenie firm w realizacji podobnych projektów. Istotne były również gwarancje dotyczące terminów oraz opłacalności wykonania projektu zgodnie z założoną koncepcją. Duże znaczenie odgrywał również aspekt biznesowy oraz zaproponowany sposób obsługi podróżnych wraz z rozwiązaniem połączenia z istniejącą komunikacją publiczną.

- To już kolejny projekt realizowany przez PKP we współpracy z deweloperem. Dotychczasowe doświadczenia są bardzo dobre i pokazują, że ten model jak najbardziej sprawdza się w przypadku naszej spółki. Warszawa Gdańska to jeden z atrakcyjniejszych terenów. To również jedno z dwóch miejsc w Warszawie, gdzie tak blisko przecinają się różne środki transportu – metro, kolej, tramwaje, auta. Bliskość jednej z największych galerii handlowych również nasila potoki podróżnych, dlatego zależy nam na stworzeniu w tym miejscu wygodnego węzła komunikacyjnego – mówi Jarosław Bator,  dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP.

Termin na złożenie wiążących ofert przez wybrane firmy to 18 listopada 2013r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Trzy firmy walczą o Dworzec Gdański