Trzy oferty modernizacji skoczni narciarskiej w Szczyrku Skalite

opublikowano: 26-03-2007, 14:45

Trzy oferty wypłynęły już na konkurs na projekt modernizacji skoczni narciarskiej K-85 w Szczyrku Skalite. Zgłosili się projektanci zarówno z Polski, jak i zagranicy - poinformował w poniedziałek dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, do którego należy istniejąca skocznia, Zbigniew Łagosz.

"Konkurs zostanie rozstrzygnięty 26 kwietnia. Potem ogłosimy przetarg na wykonawstwo. Liczę, że w maju pojawią się na skoczni robotnicy" - powiedział dyrektor Łagosz.

Szef COS w Szczyrku dodał, że w lutym przyszłego roku powinien być już gotowy nowy profil skoczni o punkcie konstrukcyjnym na 95 metrze, a także: nowa wieża sędziowska i wyciąg dla zawodników. W nieco odleglejszej przyszłości, przed Mistrzostwami Świata juniorów, które odbędą się w Szczyrku w 2009 roku, obok głównej skoczni K-95, powstaną dwie mniejsze: K-70 i K-40.

Łagosz powiedział, że na bieżący rok zagwarantowanych jest na ten cel 15 milionów złotych.

Pierwsze zawody na skoczni Skalite rozegrano w 1937 roku. Na przełomie lat 40. i 50. XX wieku obiekt został zmodernizowany. Rekord skoczni od 1999 r. należy do Krystiana Długopolskiego - 93,5 metra. W 2005 roku identyczną odległość uzyskał Adam Małysz. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Trzy oferty modernizacji skoczni narciarskiej w Szczyrku Skalite