Trzy silniki Marvipolu

EG
opublikowano: 15-11-2011, 00:00

Wyższa sprzedaż mieszkań, nowa marka aut i powiększenie sieci myjni – to plan giełdowej spółki.

Tegoroczny popyt na mieszkania, na przekór rynkowi, pozytywnie zaskoczył warszawską spółkę. Choć na początku roku jej zarząd spodziewał się, że sprzeda około 300 lokali, to do tej pory nabywców znalazło 431.

— Naszą ambicją jest, by od 2013 r. roczna bieżąca sprzedaż mieszkań oscylowała wokół 600-700, jednak pod warunkiem że nie stanie się to kosztem uzyskiwanych marż — mówi Andrzej Nizio, prezes i właściciel prawie 5 proc. akcji.

— Musimy przyspieszyć rozpoczynanie kolejnych etapów naszych projektów, żeby nie spowodować dziury w ofercie. Działalność deweloperska stała się głównym źródłem przychodów. Dążymy do tego, by mieć zapewnione księgowanie mieszkań w każdym kolejnym kwartale — mówi Sławomir Horbaczewski, wiceprezes Marvipolu.

Władze spółki wierzą, że ewentualna recesja nie powinna znacząco utrudniać Marvipolowi działania, bo spółka ma tanie mieszkania, na które jest popyt. Natomiast wysoki kurs euro jest problemem dla chętnych na samochody, które importuje Marvipol.

— Problem nie był odczuwalny, dokąd euro nie było droższe od 4,2 zł. Do końca roku mamy jednak porozumienie z producentami, że będziemy przeliczali ceny po kursie wynoszącym 4,1 zł. Potem spodziewamy się umocnienia złotego — mówi Andrzej Nizio. Od miesiąca działa w Warszawie pierwszy salon brytyjskich samochodów Lotus, sprowadzonego przez spółkę zależną Marvipolu. W przyszłym roku przy ul. Puławskiej powinna ruszyć budowa większego salonu, w którym będą sprzedawane lotusy, jaguary, aston martiny, range rovery i land rovery.

— Niedługo do tej kolekcji powinna dołączyć także bardziej masowa marka. Umowę z jej producentem powinniśmy podpisać w przyszłym roku. Chcemy ją dystrybuować w całym regionie środkowej i wschodniej Europy — zapowiada Andrzej Nizio.

Rozpędu ma dostać także trzeci silnik Marvipolu — sieć myjni samochodowych Robo Wash. Trwają negocjacje z jedną z sieci handlowych, która ma placówki w całej Polsce i myśli o zbudowaniu przy nich kilkudziesięciu myjni. Po trzech kwartałach Marvipol wypracował 48,7 mln zł zysku netto (poprzednio — 16,4 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu