Czytasz dzięki

Trzy strategie od mBanku

Justyna Dąbrowska
opublikowano: 14-09-2016, 22:00

Klienci banku mogą się przekonać, czy fundusze Dobrze Lokujące będą takimi nie tylko z nazwy.

Od 19 września do 11 października potrwają zapisy na mFundusze Dobrze Lokujące, stworzone w ramach współpracy mBanku i Skarbca TFI. Do wyboru są trzy w wersji dla każdego, dla aktywnych i dla odważnych. Oczekiwana średnioroczna stopa zwrotu pierwszego to 2 proc., a więc na poziomie oprocentowania obligacji skarbowych. W wariancie dla aktywnych cel to 5 proc., w wersji dla bardziej odważnych 8 proc. Im wyższa oczekiwana stopa zwrotu, tym wyższe ryzyko, przypisane do każdej ze strategii. Na siedmiostopniowej skali to — odpowiednio — 3, 5 i 6.

— mFundusze Dobrze Lokujące to oferta dla początkujących inwestorów, poszukujących ograniczonego wyboru oraz wsparcia w zarządzaniu składnikami portfela. Stanowią uzupełnienie dotychczasowej oferty mBanku dostępnej w ramach Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych — mówi Paweł Przybyłek, dyrektor odpowiedzialny za produkty inwestycyjne i oszczędnościowe dla klientów indywidualnych mBanku. Skorzystanie z oferty uzależnia się od dwóch warunków. Trzeba mieć konto w mBanku oraz bezpłatnie uruchamiany i prowadzony Supermarket Funduszy Inwestycyjnych. Minimalna kwota pierwszej wpłaty to 1000 zł, kolejne — 100 zł.

Dla tych bardziej aktywnych, niekoniecznie strategicznie, istnieje możliwość dokonania jednorazowych bądź cyklicznych wpłat w ramach danej strategii. Maksymalny pułap opłat po pierwszym półroczu to 0,4 i 0,7 proc. w mFunduszu dla Każdego, 0,7 i 1,3 proc. w mFunduszu dla aktywnych oraz 1,0 i 1,9 proc. w mFunduszu dla odważnych. W okresie promocyjnym opłaty będą niższe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Polecane