Trzymamy długie pozycje

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 05-04-2004, 00:00

Początek kwietnia przyniósł raczej zaskakujący wzrost i powrót indeksu WIG20 powyżej poziomu 1800 pkt. Dzięki dobrej koniunkturze na zachodzie i informacjom o znacznej nadsubskrypcji w book buildingu na akcje TP należące do Kompanii Węglowej w zapomnienie poszły nieudane sesje z poprzednich dni.

WIG20 jest na najwyższym poziomie od 8 marca, kiedy wyznaczał kilkuletnie maksimum na 1819 pkt. Obecnej zwyżce towarzyszył umiarkowany obrót i duża niewiara we wzrosty. Baza na kontraktach terminowych na WIG20 przechodziła nawet na minus. Paradoksalnie więc te wzrosty mają szansę na kontynuację. W rozpoczynającym się tygodniu może dojść do lekkiej korekty i cofnięcia indeksu w okolice 1780 pkt. Później jednak spodziewam się ataku na dotychczasowe szczyty.

W naszej strategii utrzymujemy pozycję długą na futures na WIG20. Pozycję odwrócimy po spadku indeksu poniżej 1750 pkt. Wyjście WIG20 powyżej 1819 pkt będzie oznaczać powrót hossy. Jeżeli indeks zawróci, realizowałbym zyski z długiej pozycji.

Paweł Wojtaszek

Erste Securities

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu