TSE: Euronext powinien połączyć się z NYSE Group

(Marek Druś)
opublikowano: 09-06-2006, 11:32
Obserwuj w MójPB:

Tokyo Stock Exchange (TSE) wolałaby, aby Euronext połączył się z NYSE Group niż z Deutsche Boerse, powiedział prezes tokijskiej giełdy Taizo Nishimuro. Jego zdaniem, umożliwiłoby to w przyszłości stworzenia „trójporozumienia”, które da szanse do uruchomienia 24 godzinnych notowań.

Tokyo Stock Exchange (TSE) wolałaby, aby Euronext połączył się z NYSE Group niż z Deutsche Boerse, powiedział prezes tokijskiej giełdy Taizo Nishimuro. Jego zdaniem, umożliwiłoby to w przyszłości stworzenia „trójporozumienia”, które da szanse do uruchomienia 24 godzinnych notowań.

Taizo Nishimuro zaznaczył, że do ewentualnego powiązania trzech operatorów giełdowych nie dojdzie szybko, bo TSE nie jest spółką publiczną notowaną na giełdzie. Tymczasem transakcja wymagałaby wzajemnej wymiany pakietów akcji. Jego zdaniem, upublicznienie TSE jest możliwe dopiero za 203 lata.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane