Tsipras obiecuje, że Grecja nie wróci do dawnych nawyków

opublikowano: 27-06-2018, 15:38
aktualizacja: 27-06-2018, 15:39

Premier Grecji Aleksis Tsipras obiecał trzymać się finansowych zobowiązań uzgodnionych z europejskimi przywódcami w tym miesiącu i dodał, ze nie będzie powrotu do dawnych nawyków wydatkowych, które ostatecznie doprowadziły do jednego z największych kryzysów finansowych w historii kontynentu, informuje Bloomberg.

W wywiadzie udzielonym niespełna tydzień po tym jak Grecja zawarła porozumienie ze strefą euro odnośnie jej wyjścia z programu pomocowego, Tspiras powiedział, że jego rząd  zrealizuje cele budżetowe, jednak kwestia sposobu ich realizacji to obecnie w większej mierze sprawa Grecji niż międzynarodowych wierzycieli.

Zobacz więcej

Aleksis Tsipras

Bloomberg

-  Przy zakończeniu programu pomocowego grecki rząd zobowiązuje się do realizacji celów budżetowych. Odpowiedzialność za nie spada teraz na Greków, nas samych lub jakikolwiek inny wybrany rząd. Uczynię wszystko, co mogę, by Grecja nie wróciła do tego tragicznego okresu – powiedział Tsipras w rozmowie z Bloombergiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu