Czytasz dzięki

Tubądzin w rękach rodziny Wodzyńskich

  • Anna Pronińska
opublikowano: 31-07-2013, 00:00

Rodzina Wodzyńskich odkupiła od rodziny Kaźmierskich udziały w grupie Tubądzin i tym samym stała się jedynym właścicielem trzeciego co do wielkości producenta płytek ceramicznych w Polsce.

— Wykup udziałów pozwoli na dalszy rozwój grupy, realizację założeń strategicznychi przyszłe inwestycje. Jest to niewątpliwa szansa na spójne i efektywne działanie, nie tylko na rynku polskim, ale również na rynkach zagranicznych — mówi cytowany w komunikacie prasowym Andrzej Wodzyński, prezes i jeden z założycieli grupy Tubądzin. Na razie nie ujawnia szczegółów strategiirozwoju. Obecnie grupa posiada zakłady produkcyjne w Ozorkowie i Tubądzinie oraz Centrum Logistyczne w Cedrowicach. Wielkość produkcji grupy to 12 mln mkw. płytek. Grupa współpracuje ze znanym projektantem Maciejem Zieniem, który zaprojektował kilka kolekcji płytek.

285 mln zł Tyle wyniosła sprzedaż grupy Tubądzin w 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane