TUP miał 1,7 mln zł straty

ANP
opublikowano: 02-05-2008, 00:00

To nie był najlepszy kwartał dla inwestycyjnej grupy. W kolejnym ma pokazać skonsolidowany zysk netto.

To nie był najlepszy kwartał dla inwestycyjnej grupy. W kolejnym ma pokazać skonsolidowany zysk netto.

Warszawska spółka inwestycyjna TUP, która specjalizuje się w zakupie i restrukturyzacji firm w trudnej sytuacji, zanotowała w I kw. 2008 r. 1,7 mln zł skonsolidowanej straty. To o 300 tys. zł więcej, niż wyniosła strata w tym samym okresie rok wcześniej. Przychody grupy, zrealizowane w pierwszych trzech miesiącach roku, wyniosły 8,9 mln zł (wzrost o 169 proc.), a strata operacyjna była porównywalna (1,3 mln zł).

— Mamy projekty, które przynoszą stratę, ponieważ są w fazie rozwoju. Ale jesteśmy zadowoleni z rezultatów pierwszych miesięcy roku. Wyniki są zgodne z planem. Zadowoleni jesteśmy zwłaszcza z tego, co wypracował TUP i TUP Property — mówi Robert J. Moritz, prezes TUP.

Od początku roku TUP zanotował 685 tys. zł jednostkowego zysku netto (wobec 568 tys. zł straty w I kw. 2007 r.) przy 92 tys. zł przychodów (wobec 23 tys. zł).

Prezes zapewnia, że kolejne kwartały będą dla grupy znacznie lepsze.

— Spodziewamy się, że w drugim kwartale pokażemy zysk na wyniku skonsolidowanym — dodaje Robert J. Moritz.

Na środowej sesji akcje inwestycyjnej spółki zakończyły notowania kursem 13,95 zł, czyli takim samym jak we wtorek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy