Turcy dogadali się z Boeingiem w sprawie rekompensaty za 737 MAX

opublikowano: 31-12-2019, 09:29

Turkish Airlines i Boeing uzgodniły rekompensatę za straty spowodowane uziemieniem i wstrzymanie dostaw samolotów 737 MAX, informuje Reuters.

Turecki przewoźnik nie ujawnił w komunikacie giełdowym wartości rekompensaty. Gazeta Hurriyet napisała, że sięga ona 225 mln USD, z czego 150 mln USD to odszkodowanie, a 75 mln USD będzie przekazane w częściach zamiennych i szkoleniach.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że Turkish Airlines ma w swojej flocie 24 Boeingi 737 MAX. W marcu nadzory na świecie zdecydowały o zakazie lotów maszyn tego typu po dwóch katastrofach, do których doszło w okresie pięciu miesięcy. Pojawiły się obawy, że powodem mogły być wady samolotów.

Straty Boeinga spowodowane uziemieniem najlepiej sprzedającej się maszyny spółki szacuje się na ok. 9 mld USD. Niedawno amerykański koncern poinformował, że w styczniu nie będzie produkował Boeingów 737 MAX. Ze stanowiska został zwolniony prezes Dennis Muilenburg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy