Tusk atakuje Hausnera

DI
opublikowano: 25-01-2013, 10:25

Rada Polityki Pieniężnej powinna wykazać się refleksem w obliczu spowolnienia gospodarczego, zaapelował dziś premier Donald Tusk. Słowa te szczególnie dedykował jednemu z członków władz monetarnych.

- Mogę tylko powtórzyć wielokrotne apele ministra finansów, i szczególnie dedykuję to Jerzemu Hausnerowi, by z refleksem podejmował decyzje, które mogą pomóc gospodarce – powiedział dziennikarzom premier, precyzując, że chodzi o stopy procentowe.

To reakcja na wczorajszą wypowiedź Hausnera, który ostrzegł, że spowolnienie gospodarcze może być dłuższe i głębsze niż to w 2009 roku.

Premier przypomniał, że Jerzy Hausner jest konsekwentnie sceptyczny w kwestii obniżek stóp procentowych, co na tym etapie nie sprzyja wzrostowi gospodarczemu i wyraził nadzieję, że pesymizm Hausnera przełoży się na jego działania w Radzie Polityki Pieniężnej.

Jerzy Hausner faktycznie należy do największych "jastrzębi" z RPP. Sprawdziliśmy to już kilka miesięcy temu >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane